Rašykite mums
Svetainės medis
Į pagrindinį
 
   
 

 Įstatai Administracija Valdyba
Kada paskutinį kartą keitėte tepalus

Minutėlę...

 






Dar ne narys?
Dėl narystės spauskite čia.

Slaptažodžio priminimas spauskite čia.


 
 
Įstatai
“ŠIAULIŲ AUTOSERVISŲ ASOCIACIJA”
ĮSTATAI
 
 1 skirsnis. Bendroji dalis
 
    1.1. “Šiaulių autoservisų asociacija” (toliau tekste vadinama - Asociacija) yra fizinių asmenų savanoriška Asociacija, įsteigta vadovaujantis Asociacijos steigimo sutartimi, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymu, kitais Lietuvos Respublikos įstatymais bei teisės aktais.
    1.2. Asociacija yra savo pavadinimą turintis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, savo veiklą grindžiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymu, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais ir šiais įstatais.
    1.3. Asociacijos finansiniais metais laikomi kalendoriniai metai.
    1.4.  Asociacijos veiklos laikotarpis – neribotas.
    1.5.  Asociacijos pavadinimas - “Šiaulių autoservisų asociacija”.
    1.6. Asociacijos buveinė: Pramonės g. 6 D, Šiauliai, Lietuvos Respublika.
 
2 skirsnis. Asociacijos veiklos tikslai
2.1. Pagrindiniai Asociacijos veiklos tikslai yra vykdyti įstatuose numatytą ir kitą įstatymų ar norminių teisės aktų nedraudžiamą veiklą koordinuojant Asociacijos narių veiklą, atstovaujant ir ginant Asociacijos narių interesus bei tenkinant kitus viešuosius interesus, taip pat vykdant veiklą visuomenei naudingais tikslais – autoservisų vystymo, aplinkos apsaugos, naujų technologijų diegimo, tarptautinio bendradarbiavimo, švietimo, mokslo ir profesinio tobulinimo ir kitose visuomenei naudingomis ir nesavanaudiškomis pripažįstamose srityse.
 
   3 skirsnis.  Asociacijos veiklos sritys ir rūšys
  3.1. Siekdama savo tikslų, Asociacija veiks šiose srityse:
3.1.1. autoservisų plėtros, vystymosi skatinimas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
3.1.2.  žinių ekonomikos, ypač verslo, paremto naujomis technologijomis, propagavimas;
            3.1.3. inovacinės aplinkos, verslumo ir partnerystės tarp asociacijos narių  skatinimas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje;
        3.1.4. aukšto lygio specialistų ruošimo siekimas dalyvaujant mokymo programų ruošime ir kt. Mokslo ryšių su užsienio specialistais skatinimas siekiant pritraukti juos  darbui  Lietuvoje;
 3.1.5. sąlygų sudarymas bendrų Asociacijos narių rinkodaros veiksmų, bendrų verslo projektų skatinimui;
3.2. Asociacija, įgyvendindama savo tikslus ir uždavinius, gali:
            3.2.1. aptarti ir teikti pasiūlymus Vyriausybei dėl naujai ruošiamų ir galiojančių Lietuvos          Respublikos įstatymų, potvarkių bei kitų teisės aktų susijusių su autoverslo veikla, tobulinimu;
     3.2.2. aptarti klausimus, susijusius su autoverslo vystymusi Lietuvoje, ir teikti pasiūlymus atitinkamoms organizacijoms;
      3.2.3. dalyvauti Vyriausybės ir kitų institucijų sudarytų darbo grupių veikloje;
   3.2.4. užmegzti ryšius su kitų valstybių autoverslininkais, dalyvauti tarptautiniuose autoverslo renginiuose ir organizuoti tokius renginius Lietuvoje;
   3.2.5. bendradarbiauti su masinės informacijos priemonių atstovais siekiant geriau nušviesti autoverslininkų pasiekimus ir problemas;
      3.2.6. propaguoti aukštą aptarnavimo kultūrą, diegiamas technines naujoves, nagrinėti ir teikti pasiūlymus autoverslininkų darbo etikos klausimais;
    3.2.7. organizuoti darbuotojų mokymą, kvalifikacijos kėlimą bei turiningą laisvalaikio praleidimą.
 3.3. Asociacija gali vykdyti ir kitą šiuose įstatuose nenumatytą veiklą, kuri neprieštarauja jos veiklos tikslams, numatytiems Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme ir šiuose įstatuose.  Licenzijuojama veikla Asociacija gali užsiimti tik gavusi visus reikiamus leidimus ir licenzijas.
 3.4. Asociacija turi teisę tapti paramos gavėju ir įgyti teisę gauti paramą Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka gavusi paramos gavėjo statusą.
 3.5. Asociacija turi teisę vykdyti įstatymų nedraudžiamą ūkinę komercinę veiklą, kuri neprieštarauja šiems įstatams bei veiklos tikslams ir reikalinga jos tikslams pasiekti.
 
4 skirsnis. Asociacijos narių teisės ir pareigos
 4.1. Asociacijos nariai turi tokias teises:
            4.1.1. dalyvauti ir balsuoti Asociacijos visuotiniame narių susirinkime;
            4.1.2. naudotis Asociacijos teikiamomis paslaugomis;
            4.1.3. susipažinti su Asociacijos dokumentais ir gauti visą Asociacijos turimą informaciją apie jos veiklą;
            4.1.4. bet kada išstoti iš Asociacijos. Tokiu atveju stojamieji nario įnašai ir nario mokesčiai ar kitaip Asociacijai nuosavybėn perduotos lėšos ir turtas negrąžinami;
            4.1.5. kitas teisės aktuose ir šiuose įstatuose nustatytas teises.
 4.2. Asociacijos nariai privalo:
4.2.1. laikytis Asociacijos įstatų;
4.2.2. sumokėti stojamąjį įnašą bei mokėti nario mokestį;
4.2.3. nevykdyti asociacijos veiklos tikslams prieštaraujančios veiklos;
4.2.4. saugoti Asociacijos ir jos narių komercines paslaptis, įtrauktas į specialų sąrašą, su kuriuo nariai supažindinami pasirašytinai;
4.2.5. susipažinti su visų Asociacijos narių sąrašu Asociacijos buveinėje arba Asociacijos filialų ir atstovybių buveinėse, jeigu pastarieji yra įsteigti.
 5 skirsnis.  Stojamųjų įnašų ir narių mokesčių mokėjimo tvarka
 5.1. Stojamųjų įnašų ir narių mokesčių dydžiai, jų mokėjimo tvarka tvirtinami atskiru dokumentu, priimtu Asociacijos visuotinio narių susirinkimo. Stojamieji įnašai ir narių mokesčiai yra privalomi visiems Asociacijos nariams, jeigu taip nustato visuotinis narių susirinkimas.
 5.2. Išimties tvarka atleisti nuo Asociacijos narių mokesčių mokėjimo ar sumažinti jų dydį atskiriems Asociacijos nariams gali tik visuotinis narių susirinkimas.
 
6 skirsnis. Asociacijos naujų narių priėmimo, narių išstojimo ir pašalinimo iš Asociacijos tvarka bei sąlygos
 6.1. Visi Asociacijos steigėjai nuo Asociacijos įregistravimo juridinių asmenų registre tampa jos nariais.
 6.2. Po Asociacijos įregistravimo jos nariais taip pat gali tapti juridiniai asmenys, raštu pareiškę norą būti Asociacijos nariais ir Asociacijos visuotinio narių susirinkimo sprendimu priimti į Asociacijos narius.
 6.3. Asmuo laikomas tapusiu Asociacijos nariu visuotinio narių susirinkimo, priėmusio jį į narius, sprendimo priėmimo dieną, jeigu visuotinis narių susirinkimas nenustatė vėlesnės datos.
 6.4. Asociacijos narys turi teisę išstoti iš Asociacijos, įspėjęs Asociaciją raštu ne vėliau kaip prieš 14 dienų. Jeigu nario pareiškime išstojimo data nenurodyta, laikoma, jog išstojimo data yra minėto įspėjimo termino pasibaigimo diena.
 6.5. Asociacijos narys gali būti pašalintas iš Asociacijos visuotinio narių susirinkimo sprendimu, jeigu:
6.5.1. sistemingai nesilaikė Asociacijos įstatų;
6.5.2. nesumokėjo stojamojo įnašo ar nario mokesčio ilgiau kaip 30 dienų nuo įnašo ar mokesčio mokėjimo termino pabaigos;
6.5.3. sistemingai vykdė Asociacijos veiklos tikslams prieštaraujančią veiklą;
6.5.4. atskleidė tretiesiems asmenims Asociacijos ar jos narių komercines paslaptis, įtrauktas į specialų sąrašą, su kuriuo buvo supažindintas pasirašytinai.
 
6.6. Pašalinimo iš Asociacijos diena laikoma visuotinio narių susirinkimo, pašalinusio narį iš asociacijos, sprendimo priėmimo diena, jeigu visuotinis susirinkimas nenustatė vėlesnės datos.
 6.7. Iš Asociacijos išstojusiems ir pašalintiems nariams jų sumokėti įnašai negrąžinami.
 7 skirsnis. Asociacijos organai ir valdymas
 7.1. Asociacijos organai yra šie:
7.1.1. visuotinis narių susirinkimas;
7.1.2. kolegialus Asociacijos valdymo organas - valdyba;
7.1.3. vienasmenis Asociacijos valdymo organas – Asociacijos vadovas ( direktorius).
7.2. Kiti valdymo organai Asociacijoje nesudaromi.
 Visuotinis narių susirinkimas
 7.3. Visuotinis narių susirinkimas (toliau – visuotinis susirinkimas)  yra Asociacijos organas.
 7.4. Visuotinis susirinkimas:
7.4.1. keičia Asociacijos įstatus;
7.4.2. skiria (renka) ir atšaukia valdybos narius;
7.4.3. nustato Asociacijos narių stojamųjų įnašų dydį ir narių mokesčių dydį, jų mokėjimo tvarką;
7.4.4. tvirtina Asociacijos metinę finansinę atskaitomybę;
7.4.5. priima sprendimą dėl Asociacijos pertvarkymo ar pabaigos (reorganizavimo ar likvidavimo);
7.4.6. priima sprendimą dėl kitų juridinių asmenų steigimo ar dėl tapimo kitų juridinių asmenų dalyviu.
 7.5. Visuotinis susirinkimas sprendžia ir kitus Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme ir šiuose įstatuose visuotinio susirinkimo kompetencijai priskirtus klausimus, jei pagal Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymą tai nepriskirta kitų Asociacijos organų kompetencijai ir jei pagal esmę tai nėra valdymo organo funkcijos.
 7.6. Visuotinis susirinkimas neturi teisės pavesti kitiems Asociacijos organams spręsti visuotinio susirinkimo kompetencijai priklausančių klausimų, išskyrus šių įstatų 7.4.2. ir 7.4.6. punktuose numatytus atvejus.
 7.7. Visuotiniame susirinkime sprendžiamojo balso teisę turi visi Asociacijos nariai. Vienas narys visuotiniame susirinkime turi vieną balsą.
 7.8. Asociacijos valdymo organų nariai, jeigu jie nėra Asociacijos nariai, gali dalyvauti visuotiniame susirinkime be balso teisės.
 7.9. Eilinis visuotinis susirinkimas turi būti sušauktas kiekvienais kalendoriniais metais ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo kalendorinių metų pabaigos. Neeilinis visuotinis susirinkimas turi būti sušauktas, jei to reikalauja ne mažiau kaip 1/5 Asociacijos narių, valdyba jos priimtu sprendimu arba revizorius.
 7.10. Visuotinis susirinkimas yra šaukiamas valdybos sprendimu, arba šių įstatų 7.22.1. punkte numatytu atveju – Asociacijos vadovo sprendimu.
 7.11. Pranešimą apie šaukiamą Asociacijos visuotinį susirinkimą valdyba arba šių įstatų 7.22.1. punkte numatytu atveju – Asociacijos vadovas, privalo įteikti kiekvienam Asociacijos nariui pasirašytinai arba išsiųsti registruotu laišku ne vėliau kaip likus 30 dienų iki visuotinio susirinkimo dienos, nurodant susirinkimo vietą, laiką ir darbotvarkę. Susirinkimas gali būti sušauktas ir nesilaikant 30 dienų termino, jei visi Asociacijos nariai su tuo raštiškai sutinka.
 7.12. Visuotinis susirinkimas negali svarstyti klausimų, iš anksto neįtrauktų į darbotvarkę jeigu jame dalyvauja ne visi Asociacijos nariai. Susirinkime rašomas protokolas, kurį pasirašo susirinkimo pirmininkas ir sekretorius. Susirinkimo dalyviai registruojami pasirašytinai. Registravimo sąrašą pasirašo susirinkimo pirmininkas ir sekretorius.
 7.13. Visuotinis susirinkimas gali priimti sprendimus, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip 1/2 asociacijos narių. Visuotinio narių susirinkimo sprendimas, išskyrus šių įstatų 7.4.1. ir 7.4.5. punktuose nurodytus sprendimus ir tuos atvejus, kai renkami valdybos nariai, laikomas priimtu, kai už jį gauta daugiau balsavimo metu dalyvaujančių narių balsų „už“ negu „prieš“ (asmenys, balsuodami susilaikę, neskaičiuojami, tai yra, jie laikomi balsavimo metu nedalyvavusiais asmenimis). Šių įstatų 7.4.1. ir 7.4.5. punktuose nurodytiems visuotinio susirinkimo sprendimams priimti reikia ne mažiau kaip 2/3 susirinkime dalyvaujančių Asociacijos narių balsų.
 7.14. Jeigu visuotiniame susirinkime nėra kvorumo, šiuose įstatuose nustatyta tvarka turi būti šaukiamas pakartotinis visuotinis susirinkimas, kuris turi teisę priimti sprendimus neįvykusio susirinkimo darbotvarkės klausimais, nesvarbu, kiek susirinkime dalyvavo Asociacijos narių.
 7.15. Asociacijos visuotinis susirinkimas gali būti šaukiamas teismo sprendimu, jei jis nebuvo sušauktas šių įstatų nustatyta tvarka ir dėl to į teismą kreipėsi Asociacijos narys ar valdymo organas.
 
Valdyba
 7.16. Asociacijos veiklai laikotarpiu tarp visuotinių susirinkimų vadovauja valdyba.
 7.17. Valdybą sudaro tiek narių, kiek yra Asociacijos steigėjų.  Valdybos narius ir  pirmininką 2 (dviejų) metų laikotarpiui renka visuotinis susirinkimas. Valdybos nariais ir pirmininku gali būti Asociacijos steigėjų – juridinių asmenų pasiūlyti fiziniai asmenys.
 7.18. Už darbą valdybos nariams ir pirmininkui Asociacija gali mokėti atlyginimą, jeigu taip nustato visuotinis narių susirinkimas. Šiuo atveju, valdybos narių ir pirmininko darbo apmokėjimo tvarką nustato visuotinis narių susirinkimas.
 7.19. Visuotinis susirinkimas gali atšaukti visą valdybą arba pavienius jos narius nesibaigus jų kadencijai. Valdybos pirmininkas ir nariai gali atsistatydinti, įspėję asociaciją apie tai raštu ne vėliau kaip prieš 14 dienų.
 7.20. Jeigu atšaukiama ar atsistatydina visa valdyba, susirinkimas išrenka naują valdybą. Jeigu atšaukiamas ar atsistatydina tik valdybos pirmininkas, visuotinis susirinkimas, neperrinkdamas valdybos narių, išrenka naują pirmininką. Jeigu atšaukiami ar atsistatydina atskiri valdybos nariai, naujai išrenkamas tik trūkstamas narių skaičius.
 7.21. Valdyba renka ir atšaukia Asociacijos vadovą, nustato jo atlyginimą, kitas darbo sutarties sąlygas, tvirtina pareiginius nuostatus, skatina jį ir skiria jam nuobaudas.
 7.22. Valdyba:
7.22.1. šaukia visuotinius susirinkimus, sudaro jų darbotvarkę, pateikia visą reikiamą medžiagą darbotvarkės klausimams svarstyti arba paveda tai atlikti Asociacijos vadovui;
7.22.2. pateikia metiniam visuotiniam narių susirinkimui arba atskiru jo reikalavimu Asociacijos veiklos ataskaitą;
7.22.3. nustato atvejus, kada Asociacijos vadovas Asociacijos vardu gali sudaryti sandorius ar atlikti kitus veiksmus tik gavęs išankstinį valdybos sutikimą;
7.22.4. priima sprendimus dėl filialų ir atstovybių steigimo bei jų veiklos nutraukimo ir tvirtina jų nuostatus, skiria ir atleidžia jų vadovus;
7.22.5. tvirtina Asociacijos vykdomus projektus bei jų finansavimo tvarką, o esant reikalui – kreipiasi į visuotinį susirinkimą dėl tikslinių įnašų nustatymo;
7.22.6. nustato Asociacijos turto valdymo, naudojimo ir disponavimo tvarką.
 7.23. Valdybos posėdžio šaukimo iniciatyvos teisę turi valdybos pirmininkas ir ne mažiau kaip 1/3 valdybos narių. Pranešimą apie valdybos posėdį valdybos pirmininkas privalo įteikti valdybos nariams pasirašytinai ar išsiųsti registruotu laišku ne vėliau kaip likus 10 dienų iki posėdžio, nurodant posėdžio vietą, laiką ir darbotvarkę. Valdybos posėdis gali būti sušauktas ir nesilaikant 10 dienų termino, jei visi valdybos nariai su tuo raštiškai sutinka.
 7.24. Valdyba gali priimti sprendimus ir jos posėdis laikomas įvykusiu, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip 1/2 valdybos narių. Valdybos sprendimas yra priimtas, kai už jį balsuoja ne mažiau kaip 1/2 visų valdybos narių. Valdybos nariai turi lygias balso teises.
 7.25. Valdyba į kiekvieną savo posėdį turi pakviesti Asociacijos vadovą, jei jis nėra valdybos narys, ir sudaryti jam galimybes susipažinti su informacija darbotvarkės klausimais.
 Asociacijos vadovas
 7.26. Asociacijos vadovą – direktorių – renka ir atšaukia valdyba.  Valdyba taip pat nustato jo atlyginimą, kitas darbo sutarties sąlygas, tvirtina vykdomojo direktoriaus pareiginius nuostatus, skatina jį ir skiria jam nuobaudas. Vykdomasis direktorius pradeda eiti pareigas nuo jo išrinkimo, jeigu su juo sudarytoje sutartyje nėra nustatyta kitaip.
 7.27. Asociacijos vadovu ir valdybos pirmininku gali būti tas pats asmuo.
 7.28. Su direktoriumi sudaroma darbo sutartis, kurią Asociacijos vardu pasirašo valdybos pirmininkas ar kitas valdybos įgaliotas narys. Sutartį su direktoriumi, kuris yra valdybos pirmininkas, pasirašo valdybos įgaliotas valdybos narys. Valdybai priėmus sprendimą atšaukti vykdomąjį direktorių, su juo sudaryta darbo sutartis nutraukiama.
 7.29. Direktorius savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, šiais įstatais visuotinių susirinkimų bei valdybos sprendimais ir pareiginiais nuostatais.
 7.30. Direktorius veikia Asociacijos vardu, kai yra santykių su kitais asmenimis, taip pat sudaro sandorius Asociacijos vardu, išskyrus atvejus, kai valdyba nustato, jog tam reikalingas išankstinis valdybos sutikimas.
 7.31. Direktorius atsako už:
7.31.1. metinės finansinės atskaitomybės sudarymą;
            7.31.2. Asociacijos duomenų ir dokumentų pateikimą juridinių asmenų registrui;
            7.31.3. šių įstatų nustatytais atvejais visuotinių susirinkimų sušaukimą, jų darbotvarkės sudarymą, visos reikiamos medžiagos darbotvarkės klausimams svarstyti pateikimą;
            7.31.4. pranešimą Asociacijos nariams apie esminius įvykius, turinčius reikšmės Asociacijos veiklai;
            7.31.5. Asociacijos veiklos organizavimą;
            7.31.6. kitų Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme ir kituose įstatymuose bei teisės aktuose, taip pat šiuose įstatuose ir Asociacijos vadovo pareiginiuose nuostatuose nustatytų pareigų vykdymą.
 7.32. Direktorius taip pat atlieka šias funkcijas:
            7.32.1. priima į darbą ir atleidžia darbuotojus, sudaro su jais darbo sutartis;
            7.32.2. skelbia ar organizuoja viešos informacijos paskelbimą;
            7.32.3. organizuoja savanoriškus darbus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka;
            7.32.4. skirsto lėšas labdarai ir paramai;
            7.32.5. savarankiškai sprendžia kitus Asociacijos veiklos klausimus, kurie nepriskirti visuotinio susirinkimo bei valdybos kompetencijai.
 8 skirsnis.  Dokumentų ir kitos informacijos apie Asociacijos veiklą pateikimo nariams tvarka
 8.1. Asociacijos nariui raštu pareikalavus, Asociacija ne vėliau kaip per 7 dienas nuo reikalavimo gavimo dienos privalo sudaryti nariui galimybę susipažinti ir (ar) pateikti kopijas šių dokumentų: Asociacijos įstatų, metinės finansinės atskaitomybės ataskaitų, Asociacijos veiklos ataskaitų, visuotinio susirinkimo ar valdybos protokolų ar kitų dokumentų, kuriais įforminti visuotinio susirinkimo ar valdybos sprendimai, narių sąrašų, kitų Asociacijos dokumentų, kurie turi būti vieši pagal įstatymus. Atsisakymą pateikti dokumentus Asociacija turi įforminti raštu, jeigu narys to pareikalauja. Ginčus dėl nario teisės į informaciją sprendžia teismas.
 8.2. Įgyvendinant šių įstatų 8.1. punktą, Asociacijos dokumentai, jų kopijos ar kita informacija nariams turi būti pateikiama neatlygintinai.
 9 skirsnis. Asociacijos pranešimų ir skelbimų paskelbimo tvarka
 9.1. Tais atvejais, kai Asociacijos pranešimai ir skelbimai turi būti paskelbti, jie skelbiami viename  iš  Lietuvos dienraštyje “Lietuvos rytas” arba siunčiami kiekvienam suinteresuotam asmeniui raštu registruotu laišku ar įteikiami asmeniškai pasirašytinai.
9.2. Už savalaikį viešos informacijos pateikimą atsako direktorius.
 10 skirsnis. Filialų ir atstovybių steigimo bei jų veiklos nutraukimo tvarka
 10.1. Asociacija turi teisę steigti filialus ir atstovybes Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėse.
10.2. Sprendimus steigti Asociacijos filialus ir atstovybes, skirti ir atšaukti Asociacijos filialų ir atstovybių vadovus priima, taip pat tokių filialų ir atstovybių nuostatus tvirtina valdyba šiuose įstatuose ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatyta tvarka.
 11 skirsnis.  Lėšų ir pajamų naudojimo, Asociacijos veiklos kontrolės tvarka
 11.1. Asociacijai leidžiama nuosavybės ar bet kokiomis kitomis teisėmis valdomą turtą ir lėšas perleisti, užtikrinti juo prievolių įvykdymą ar kitaip apriboti savo valdymo, naudojimo ir disponavimo teises į jį tik tuo atveju, kai tuo siekiama įgyvendinti Asociacijos įstatuose nustatytus veiklos tikslus (įskaitant ir labdaros, ir paramos tikslus).
 11.2. Net ir šių įstatų 11.1. punkte nurodytais tikslais Asociacijai draudžiama:
11.2.1. neatlygintinai perduoti Asociacijos turtą nuosavybėn Asociacijos nariui, Asociacijos vadovui ar valdybai, Asociacijoje darbo sutarties pagrindu dirbančiam asmeniui ar su jais susijusiam asmeniui, ar trečiajam asmeniui, išskyrus labdaros ar paramos tikslus, nustatytus įstatuose pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą;
11.2.2. mokėti Asociacijos steigėjui ar nariui išmokas iš pelno dalies ar perduoti likviduojamos Asociacijos turto dalį, viršijančią stojamąjį nario įnašą ar mokestį;
11.2.3. Asociacijos turtą ir lėšas, įskaitant pelną, jokia forma, išskyrus labdarą ir paramą pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą, skirstyti tos Asociacijos ir (ar) jos valdymo organų nariams, Asociacijoje darbo sutarties pagrindu dirbantiems asmenims, išskyrus atvejus, kai yra mokamas darbo užmokestis, kitos su darbo teisiniais santykiais susijusios išmokos ir kai autorinės sutarties pagrindu mokamas autorinis atlyginimas, atlyginama už suteiktas paslaugas ar parduotas prekes;
11.2.4. suteikti paskolas, įkeisti Asociacijos turtą (išskyrus atvejus, kai turtas įkeičiamas Asociacijos prievolėms užtikrinti), garantuoti, laiduoti ar kitaip užtikrinti kitų asmenų prievolių įvykdymą. Ši nuostata netaikoma, kai skolinamasi iš kredito įstaigų ir kai Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys arba Lietuvos Respublikos įstatymai ar jų pagrindu priimti kiti teisės aktai numato kitaip;
11.2.5. skolintis pinigų iš Asociacijos nario ar su juo susijusio asmens ir mokėti palūkanas. Ši nuostata netaikoma, kai skolinamasi iš kredito įstaigų;
11.2.6. skolintis iš kitų asmenų, mokant neprotingai dideles palūkanas;
11.2.7. pirkti prekes ir paslaugas už akivaizdžiai per didelę kainą, išskyrus atvejus, kai tokiu būdu yra suteikiama labdara asmeniui, kuris pagal Labdaros ir paramos įstatymą yra labdaros gavėjas;
11.2.8. parduoti Asociacijos turtą už akivaizdžiai per mažą kainą, išskyrus atvejus, kai tokiu būdu yra suteikiama labdara asmeniui, kuris pagal Labdaros ir paramos įstatymą yra labdaros gavėjas;
11.2.9. steigti juridinį asmenį, kurio civilinė atsakomybė už juridinio asmens prievoles yra neribota, arba būti jo dalyviu;
11.2.10. vykdyti valstybės ar savivaldybių, jų institucijų ar pareigūnų bei valstybės tarnautojų viešojo administravimo funkcijas, jeigu to nenumato kiti įstatymai;
11.2.11. vykdyti profesinių sąjungų, religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų bei pagal jų kanonus, statutus ar kitas normas tos pačios religijos tikslams įgyvendinti įsteigtų juridinių asmenų, kredito unijų ir kitų juridinių asmenų, kurie yra kitos teisinės formos, funkcijas, jei šias funkcijas pagal įstatymų nuostatas gali vykdyti tik tam tikros teisinės formos juridiniai asmenys;
11.2.12. ginkluoti savo narius, organizuoti jiems karinius mokymus ir steigti karinius būrius, išskyrus įstatymų numatytus atvejus.
 11.3. Asociacija pinigus, gautus kaip paramą, taip pat kitus negrąžintinai gautus pinigus ir kitą turtą naudoja juos davusio asmens nurodytiems tikslams, jeigu asmuo tokius tikslus nurodė. Asociacija šiuos gautus pinigus privalo laikyti atskiroje sąskaitoje, taip pat sudaryti išlaidų sąmatą, jei tai numatyta teisės aktuose arba pinigus davęs asmuo to reikalauja. Asociacija negali priimti pinigų ar kito turto, jei duodantis asmuo nurodo juos naudoti kitiems, negu Asociacijos įstatuose yra nustatyta, tikslams.
 11.4. Asociacijos finansinę veiklą periodiškai tikrina revizorius arba auditorius, kurį renka visuotinis narių susirinkimas 2 metų laikotarpiui. Revizoriumi (auditoriumi) gali būti fizinis asmuo, turintis kvalifikacijos diplomą arba juridinis asmuo, turintis teisę teikti audito paslaugas. Revizoriumi negali būti valdybos narys bei Asociacijos vadovas.
 11.5. Revizorius (auditorius) privalo:
11.5.1. tikrinti Asociacijos metinę finansinę atskaitomybę ir kitus finansinės veiklos dokumentus;
11.5.2. visuotinio susirinkimo ar valdybos pavedimu atlikti Asociacijos finansinės veiklos  patikrinimus;
11.5.3 artimiausiame visuotiniame susirinkime arba valdybos posėdyje pranešti apie patikrinimų metu nustatytus pažeidimus;
11.5.4. visuotiniame susirinkime pateikti Asociacijos finansinės veiklos patikrinimo metų ataskaitą.
 11.6.  Asociacijos vadovas ir valdyba privalo pateikti revizoriui jo reikalaujamus buhalterinės apskaitos dokumentus.
 11.7. Už darbą revizoriui (auditoriui) Asociacija gali mokėti atlyginimą. Atlyginimo dydį arba apmokėjimo už darbą sąlygas nustato visuotinis susirinkimas.
 11.8. Revizorius įstatymų nustatyta tvarka atsako už Asociacijos veiklos trūkumų nuslėpimą.
 12 skirsnis. Asociacijos įstatai ir jų keitimo tvarka
 12.1. Asociacijos įstatai yra steigimo dokumentas, kuriuo Asociacija vadovaujasi savo veikloje.  Asociacijos įregistruotų įstatų originalas yra saugomas Asociacijoje, o įstatų kopijos yra perduodamos Asociacijos nariams.
 12.2. Asociacijos įstatai yra keičiami Lietuvos Respublikos įstatymų ir šių įstatų numatyta tvarka.  Sprendimą pakeisti Asociacijos įstatus priima visuotinis susirinkimas ne mažiau kaip 2/3 jame dalyvaujančių Asociacijos narių balsų dauguma.
 12.3. Visuotiniam susirinkimui priėmus sprendimą pakeisti Asociacijos įstatus, surašomas visas pakeistų įstatų tekstas ir po juo pasirašo direktorius arba visuotinio susirinkimo įgaliotas asmuo. 
 12.4. Asociacijos įstatų pakeitimai įsigalioja nuo jų įregistravimo juridinių asmenų registre.  Kartu su įstatų pakeitimais Asociacija juridinių asmenų registrui turi pateikti visą pakeistų įstatų tekstą (naują redakciją).
 12.5. Sprendžiant Asociacijos veikloje kilusius klausimus, kurie nėra sureguliuoti šiuose įstatuose, taikomos steigimo sutarties, Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymo, kitų Lietuvos Respublikos įstatymų bei teisės aktų nuostatos.
 
2008m. vasario mėn. 13d.
 Steigiamojo susirinkimo sprendimu
 įgaliotas asmuo Eugenijus Voronovas
 
 
© 2008, Šiaulių autoservisų asociacija
Pramonės g. 6D LT-78148, Šiauliai
Elektroninis paštas: info@siauliuaa.lt
Telefonas: +370 686 73677
Faksas: +370 41 521599